• Barbie

  • Kung Fury 2

  • Nope

    ★★★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★

  • STUDENT FILM

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★★★

  • Summering

    ★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Night of the Ghoul Log

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Flag Day

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • In the Heights

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • sandwich

    ★★★★½

  • i just wanna love you

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Asphalt Shutters

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • On the Count of Three

  • Burrow

    ★★★½

  • it's easy

    ★★★★½

  • Long Toast

  • Jasper

  • Making The Irishman

  • Ambition

  • Let Him Go

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • Hopper/Welles

  • The Human Voice

    ★★★½