• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • On Broadway Cemetery

  • Shrek Retold

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • Maniac

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Living the Light: Robby Muller

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

  • The Meg

    ★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Margo Hoo Couldn't Sleep!

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shy Of Midnight

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Vine Avenue

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Tully

    ★★★