• Fireworks

    ★★★★½

  • A Ship to India

    ★★★

  • It's a Wonderful Life

  • Crisis

    ★★½

  • Baseball Bugs

    ★★★★

  • Hare Tonic

    ★★★★½

  • The Old Grey Hare

    ★★★½

  • Shadow of a Doubt

    ★★★★

  • Bambi

  • Saboteur

    ★★½

  • Casablanca

  • The Wolf Man

    ★★½

  • Dumbo

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • Fantasia

  • Pinocchio

  • The Wizard of Oz

  • The Green Goddess

  • Tell Your Children

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • How to Undress in Front of Your Husband

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★½

  • The Hearts of Age

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • King Kong

    ★★★★

  • White Zombie

    ★★

  • Vampyr

    ★★★★½

  • Freaks

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★½

  • Frankenstein

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • The Skeleton Dance

  • Steamboat Willie

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★½

  • Dream of a Rarebit Fiend

    ★★★½

  • The Great Train Robbery

    ★★★★½

  • The Gay Shoe Clerk

    ★★★½

  • Life of an American Fireman

    ★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • The Kiss

  • Something Good - Negro Kiss

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Child Bringing Bouquet to Woman

  • Sallie Gardner at a Gallop

  • The Dark Knight Trilogy

  • I Launched All The World's Nukes This Morning, And It Was Kinda Pretty

  • College Cunts

  • Blood on the Tracks