Sort by

gigi has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry