• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Loki

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Half of It

  • The Hunt

  • Onward

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½