Sort by

Renan has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adiós

Adiós

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Japon

The Japon

2019
×
★½
Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soberano 2 - A Histórica Conquista do Mundial de 2005

Soberano 2 - A Histórica Conquista do Mundial de 2005

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry