Renan has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It Snows in Benidorm

It Snows in Benidorm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Purl

Purl

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday Never Ends

Yesterday Never Ends

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ni oblit ni perdó

Ni oblit ni perdó

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Massacre

Massacre

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Golden Legend

The Golden Legend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster God

Monster God

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Synthetic Love

Synthetic Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Olla

Olla

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arenal

Arenal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Applesauce

Applesauce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Panthers

Panthers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Te jodes y bailas

Te jodes y bailas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Edge of Town

The Edge of Town

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Why Slugs Have No Legs

Why Slugs Have No Legs

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beef

Beef

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Dog

Hot Dog

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
July 96

July 96

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winter In The Rainforest

Winter In The Rainforest

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Then Comes the Evening

Then Comes the Evening

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sh_t Happens

Sh_t Happens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Correspondence

Correspondence

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
She Runs

She Runs

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Departures

Departures

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Motive

The Motive

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Patria

Patria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Too Many

One Too Many

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coffee To Go

Coffee To Go

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Our Children

Our Children

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry