• The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Deepwater Horizon: In Their Own Words

    ★★★½

  • Premature

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★