Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★
Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry