• Dark Waters

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Andre the Giant

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★½

  • Still/Born

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★

  • The Endless

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Like Me

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Beatriz at Dinner

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Bitch

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Long Live the King

    ★★

  • Split

    ★½

  • The Invisible Guest

  • The Void

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Mascots

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Boys in the Trees

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★★

  • The Bad Batch

    ★★★★½

  • Prevenge

    ★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★★

  • Killing Ground

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★

  • Beyond the Gates

    ★★★