Ren has logged 178 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fatal Flying Guillotines

The Fatal Flying Guillotines

1977
×
★★★½
Edit this entry  
09
Joe

Joe

1970
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anguish

Anguish

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Xtro

Xtro

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hapkido

Hapkido

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Campfire Tales

Campfire Tales

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pit

The Pit

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wer

Wer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry