Ren has logged 18 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invincible Armour

The Invincible Armour

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry