• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

  • No Time to Die

  • Dune

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Zola

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Shaft

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Domino

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Cabaret Maxime

    ★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★½

  • Gotti

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Death Wish

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★