RSS feed for Rendy

Rendy has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry