rendy has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Censor

Censor

2021
×
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
Read prior review Edit this entry  
06
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
Edit this entry