• Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Road to Roma

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★