Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blended

Blended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bobby Deerfield

Bobby Deerfield

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Janes

The Janes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry