renee has logged 90 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
12 Strong

12 Strong

2018
×
Edit this entry  
18
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry