renee has logged 91 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shorts

Shorts

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry