• The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Molly's Game

  • American Assassin

    ★★★

  • mother!

  • Darkest Hour

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Atomic Blonde

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Lion

  • Sully

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Now You See Me 2

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Nice Guys

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Criminal

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • London Has Fallen

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

  • The Choice

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • The Martian

    ★★

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½