• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Count Me In

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★★

  • Black Panther

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • American Animals

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok