• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Free Solo

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½