Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Conner Mulloy

Conner Mulloy

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Conner
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Conner’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★★ Rewatched by Conner Mulloy 25 May 2022

    absolutely wrecked me again. cant wait to see it again

  • Steve Jobs

    Steve Jobs 2015

    ★★★½ Watched by Conner Mulloy 16 May 2022

    pretty crazy guy

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★ Watched by Conner Mulloy 17 May 2022

    eh

  • Crazy, Stupid, Love.

    Crazy, Stupid, Love. 2011

    ★★★★ Watched by Conner Mulloy 15 May 2022

    great movie

  • The King's Man

    The King's Man 2021

    Watched by Conner Mulloy 27 Apr 2022

    no way the sky is that clear and the streets so empty in turn of the century london 

    also 

    (ALARMED BLEATING)


    but fr ralph went crazy in this one

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★★ Watched by Conner Mulloy 21 Apr 2022

    everyone needs to watch this. crying for the last maybe 45 min. laughed so much.

  • King Richard

    King Richard 2021

    ★★★★½ Watched by Conner Mulloy 29 Mar 2022

    loved this a lot. this will smith guy is good hope he wins an oscar one day

  • Turning Red

    Turning Red 2022

    ★★★½ Watched by Conner Mulloy 15 Mar 2022

    really fun

  • Last Night in Soho

    Last Night in Soho 2021

    ★★★ Watched by Conner Mulloy 09 Feb 2022

    i was completely on board until it all became real

  • Ford v Ferrari

    Ford v Ferrari 2019

    ★★★★½ Watched by Conner Mulloy 05 Feb 2022

    more like ford v ford

  • Space Jam: A New Legacy

    Space Jam: A New Legacy 2021

    Watched by Conner Mulloy 21 Jan 2022

    didnt finish. did don win?

  • The Grand Budapest Hotel

    The Grand Budapest Hotel 2014

    ★★★★★ Rewatched by Conner Mulloy 09 Jan 2022

    magical to look at

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 6
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro