RSS feed for rentonl
  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Fyre

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Replicas

    ½

  • They Shall Not Grow Old

  • The Head Hunter

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Diamantino

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Upgrade

  • Prospect

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Madeline's Madeline

  • Studio 54

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Piercing

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

    ★★★