RSS feed for Matthew

Matthew has logged 23 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Compliance

Compliance

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fits

The Fits

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bobby Robson: More Than a Manager

Bobby Robson: More Than a Manager

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Phoenix

Phoenix

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry