• Scream

  • Britney Vs Spears

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Awake

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Stand In

  • A Teacher

    ★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Glass