alex/ander has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
11
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Stand In

The Stand In

2020
×
Edit this entry  
01
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
29
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
Edit this entry  
24
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Taken

Taken

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★½
Edit this entry