RSS feed for Ed
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Araby

Araby

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
PROTOTYPE

PROTOTYPE

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Distant Constellation

Distant Constellation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Grief of Others

The Grief of Others

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
El Mar La Mar

El Mar La Mar

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Western

Western

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

2018
×
Edit this entry  
23
A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

2018
×
Edit this entry  
22
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
306 Hollywood

306 Hollywood

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
17
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
1985

1985

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gavagai

Gavagai

2016
×
★★½
Edit this entry