RSS feed for Ed

Ed has logged 135 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Escapes

Escapes

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Twenty Two

Twenty Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wet Woman in the Wind

Wet Woman in the Wind

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
26
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maudie

Maudie

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Menashe

Menashe

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
Edit this entry  
16
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Breathe

Breathe

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Autumn, Autumn

Autumn, Autumn

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Starless Dreams

Starless Dreams

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Quest

Quest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ta'ang

Ta'ang

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dark Night

Dark Night

2016
×
★★½
Edit this entry