RSS feed for Ed

Ed has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★
Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Clemency

Clemency

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Chinese Portrait

Chinese Portrait

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
63 Up

63 Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Our Time

Our Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Graduation

The Graduation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Workforce

Workforce

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Silence of Others

The Silence of Others

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Los Reyes

Los Reyes

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
To Dust

To Dust

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Edit this entry