• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★½

  • American Underdog

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • The Shrink Next Door

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

  • In the Heights

    ★★

  • Chris Gethard: Half My Life

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • No Ordinary Man

    ★★★½

  • Feast for One

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Algoritmo

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Cowboys

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Ask Any Buddy

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½