Charlie has logged 25 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

1961
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry