Charlie has logged 18 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
Read prior review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry