• The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Frimas

  • The Will to See

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Secret Magic Control Agency

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • Work It

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Becoming

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½