RSS feed for Sean
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • TFW NO GF

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Guns Akimbo

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Everybody's Everything

  • The Great Hack

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • They Shall Not Grow Old

  • Black Mirror: USS Callister

  • One Cut of the Dead

  • Voyeur

    ★★

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Logan Lucky

  • Good Time

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Oklahoma City

  • A Silent Voice

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • Holy Hell

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★½

  • 7 Days in Hell

  • The Lobster

    ★★★

  • Hot Girls Wanted

  • Circle

  • Ex Machina

  • While We're Young

    ★★½

  • Creep

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★½

  • Jackass 3D

    ★★★½

  • Senna

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • Who Killed Captain Alex?

  • Enter the Void

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Coraline

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Minutemen

  • The Darjeeling Limited