RSS feed for Sean

Sean has logged 68 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★
Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
TFW NO GF

TFW NO GF

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Senna

Senna

2010
×
★★★½
Edit this entry