• Encanto

    ★★★½

  • Experience Difference

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Awake

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Nayattu

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Paranormal

    ★★★½

  • On The Road

    ★★★½

  • Where is the light from

    ★★

  • The Day Before Yesterday

    ★★★

  • Time Difference

    ★★★★½

  • Where Are You?

    ★★★

  • What Happens In Beirut..

    ★★★

  • The Other Side

    ★★★½

  • The Black Box

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Extra Footage

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ghost in Transit

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • رامبلر

    ★★

  • المجمعة

    ★★½

  • Malcolm X Drum Circle

    ★★★

  • The Circle

    ★★½

  • The land of Adat

    ★★½

  • Plastic Inferno

    ★★½

  • سليل

    ★★

  • الأبدي

    ★★★

  • Delusion

  • Nostalgia

    ★★★

  • Depth of Field

    ★★★

  • رحلة الركاب

    ★★★

  • Ambitious

    ★★

  • أسلاك

    ½

  • Detour

  • زاجل

    ★★

  • Block

    ½

  • Salma's Sun

    ★★½