Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Missing

Missing

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry