Sort by

Esteban has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elena

Elena

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Goltzius & the Pelican Company

Goltzius & the Pelican Company

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)

The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Garden of Sinners: Oblivion Recording

The Garden of Sinners: Oblivion Recording

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Garden of Sinners: Paradox Spiral

The Garden of Sinners: Paradox Spiral

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Garden of Sinners: The Hollow Shrine

The Garden of Sinners: The Hollow Shrine

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Garden of Sinners: Remaining Sense of Pain

The Garden of Sinners: Remaining Sense of Pain

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 1)

The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 1)

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Garden of Sinners: Overlooking View

The Garden of Sinners: Overlooking View

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angelus

Angelus

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bathory: Countess of Blood

Bathory: Countess of Blood

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman After a Killer Butterfly

A Woman After a Killer Butterfly

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry