RSS feed for Matt Euston
  • Scoob!

    ½

  • Enemy Lines

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Lamp Life

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • All Time Joe

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★½

  • Frozen II

    ★½

  • Midway

    ½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fire Is Coming

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★½

  • Smash and Grab

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Aquaman

    ½

  • Ant Head

    ★★★★★

  • Auntie Edna

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★