• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Country Music

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • David Foster: Off the Record

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Woodstock

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Agatha and the Truth of Murder

    ★★★½

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★½

  • Gumshoe

    ★★

  • Help! My Gumshoe's an Idiot!

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Every Night's a Saturday Night

    ★★★½

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★★

  • Sinatra in Palm Springs

    ★★★½

  • Christmas in the Heartland

    ★★½

  • Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

    ★★★★

  • The Case for Christ

    ★★★½

  • Five Came Back

    ★★★★★

  • Joe Cocker - Mad Dog with Soul

    ★★★½

  • Small Town Crime

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Jimi Could Have Fallen from the Sky

    ★★

  • Rumble: The Indians Who Rocked the World

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★

  • The Resurrection of Gavin Stone

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★★

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★★★

  • Joe Bonamassa: Live at the Greek Theatre

    ★★★★

  • Sing

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • A Song For You: The Austin City Limits Story

    ★★★½

  • I Am The Blues

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Risen

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • To Be Frank: Sinatra at 100

    ★★★

  • Keith Richards: Under the Influence

    ★★★½

  • I Saw the Light

    ★★★½

  • De Palma

    ★★★½

  • Janis: Little Girl Blue

    ★★★★

  • War Room

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Too Late

    ★★★

  • Country: Portraits of an American Sound

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★