Sort by

zoe has logged 39 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
25
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Batch '81

Batch '81

1982
×
★★½
Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence

The Silence

1963
×
½
Edit this entry  
04
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry