• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★½

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★★