Sort by

Thomas has logged 43 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snaggletooth

Snaggletooth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tex Montana Will Survive!

Tex Montana Will Survive!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Battery

The Battery

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry