• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Tiger

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ½

  • I Care a Lot

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Richard Jewell

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • The Goldfinch

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

  • The Laundromat

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Avengers: Endgame

  • The Peanut Butter Falcon

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Fyre

  • Glass

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • The Christmas Chronicles

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet