Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Reasonable Request

A Reasonable Request

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody and the Mermaid

Mr. Peabody and the Mermaid

1948
×
Edit this entry  
24
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry