reviews2watch has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Peabody and the Mermaid

Mr. Peabody and the Mermaid

1948
×
Edit this entry  
24
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spanish Main

The Spanish Main

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tiger

Tiger

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Say Amen, Somebody

Say Amen, Somebody

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Read the review Edit this entry