• The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Let Him Go

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Jungleland

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★