Caleb has logged 23 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
'71

'71

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry