• Pink Floyd: P. U. L. S. E.

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Muhammad Ali

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Chasing the Moon

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Promare

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Vietnam War

    ★★★★½

  • David Gilmour: Live at Pompeii

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★